Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy?

Już od kilku dobrych lat zaliczam się do grona farbowanych rudzielców. Nie takich typowych, gdyż na głowie goszczę raz burgund, a raz mocniejszą, żywszą czerwień – wszystko zależne od pogody i nastroju. Jednakże jakieś pół roku temu postanowiłam nieco bardziej zadbać o moją czuprynę i może nie dałam im odetchnąć od mego ulubionego koloru, lecz przerzuciłam się na dużo zdrowszą hennę – i przez to na tylko jeden kolor – burgund. W rezultacie wyszło to włosom na dobre. Dopiero teraz widać jakie szkody poczyniła im farba. Podczas gdy skalp jest błyszczący i miękki, końcówki się sypią i są matowe. Najchętniej bym je obcięła, jednak postanowiłam działać metodą małych kroczków. Dlatego też zabrałam się za ostrą pielęgnację mych włosów.

  • Olejowanie – osobiście używam olejków dla dzieci Babydream, oleju z oliwek oraz oleju kokosowego. Nakładam go wieczorem przed myciem na zwilżone włosy i zmywam rano.
  • Maski -  dobre są zarówno te domowe z użyciem np. żółtek i olejku rycynowego jak i tych kupnych. Sama polecam Kallosa Latte – świetnie pachnie budyniem waniliowym.
  • Odżywki – odżywki, które polecają producenci w reklamach w zasadzie najlepiej nadają się do rozczesywania zaplątanych kudełków, lecz to nie znaczy, że nie możemy ich użyć. A do równoczesnego odżywiania polecam Nivea Intense Repair.
  • Siemię lniane – jako, że mam falowane włosy z tendencją do kręcenia, siemię lniane jest dla mnie wręcz stworzone.”Glutek” stworzony po zagotowaniu nasionek możemy wykorzystać na wiele sposobów m.in. jako płukanki, do stworzenia loków, a nawet jako delikatny szampon!

 

Senso Duo

297 zł 137 zł

Zamów dzisiaj i oszczędź 160 zł, otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

Jutro promocja przepada.