Sposoby na oczyszczenie cery

Sposoby na oczyszczenie cery

Jako nastolatka borykałam się z typowymi dla tego wieku problemami, choć przyznaję, że i tak miałam sporo szczęścia. Wypryski trzymały się mnie raczej z daleka, znienacka tylko atakując me oblicze. Lecz gdy tylko poszłam na studia zaczęła się katorga. Nie mam pojęcia czy było to spowodowane stresem czy czymkolwiek innym, ale nagle moja twarz przypominała drogę wjazdową do Wałbrzycha, „ozdobioną” tu wzgórkami i pagórkami, a tu dołkami i dziurami. Byłam załamana i totalnie nie wiedziałam co zrobić. Większość z dziewczyn przeszło ten proces już w liceum, a ja myślałam, że jestem tą jedną ze szczęściar, które całkiem omija to pasmo nieszczęść związane z problemem z oczyszczaniem cery. Niestety wszystko się dopiero zaczęło. Jednak nie zamierzałam się poddać.

Na początek postanowiłam przeszukać skarbnicę wiedzy jaką jest oczywiście Internet. Spośród wielu stron, które udało mi się przekopać przez kilka tygodni, wybrałam parę najdogodniejszych metod, które uznałam, że być może uda mi się wprowadzić w życie. Jestem raczej dość leniwa i jeśli nie widzę efektów dość szybko (powiedzmy do dwóch tygodni) zniechęcam się i szukam czegoś efektywniejszego.

Ku mojemu szczęściu udało mi się znaleźć całkiem smaczną i szybką metodę na moje problemy. I to nie jedną. Stwierdziłam, że by oczyścić cerę muszę też „odświeżyć się” nieco od środka toteż rozpoczęłam dwumiesięczną kurację składającą się z:

  1. Marchew z jabłkiem:  Starta marchew + 2 starte jabłka+ 2 łyżeczki siemienia lnianego na czczo z wodą
  2. Rumianek: Oczyszczoną twarz przemywać zaparzonym rumiankiem rano i wieczorem (zamiast toniku).
  3. Mleko: Po rumianku przemywać twarz mlekiem, poczekać kilka minut aż wyschnie, po czym nałożyć krem (na wieczór).
  4. Peeling: Raz na tydzień (lub dwa) peeling do cery wrażliwej.

 

Przez pierwsze dwa tygodnie moja cera nieco się pogorszyła, jednak później stopniowo jej wygląd zaczął wracać do normy. Od tamtej pory co jakiś czas stosuję tą samą metodę, by przywrócić jej blask i świeżość, lecz nie mam już takich problemów.